• Tasuta transport alates 20 eurost
  • Kiire kohaletoimetamine
  • Sisseloginud kasutajatele tavahinnaga tooted -5%

10 vajalikku asja kui tood koju uue koera või kassi

03.09.2021
10 vajalikku asja kui tood koju uue koera või kassi

10 vajalikku asja kui tood koju uue koera või kassi

 

Sulle on koju tulemas uus vahva neljajalgne tegelane ja tahad, et sul oleks uue pereliikme jaoks kõik vajalik olemas. Esmakordse lemmiklooma omanikule võib see olla raske ülesanne, seetõttu oleme välja toonud 10 tähtsamat asja, mida võiksid osta või mille peale mõelda.

 

1. Toit uuele kassile või koerale

Toit on iga lemmiku jaoks esmatähtis. Pole vahet kas adopteerid lemmiku varjupaigast või võtad ta kasvatajalt, vajab loom igaljuhul kvaliteetset toitu. Uuri varakult välja, mis toitu on kass või koer siiamaani saanud ning varu seda endale koju. Kui sul pole võimalik osta sama toitu või soovid minna üle uuele toidule, siis tuleks seda teha järk-järgult. Lisaks kvaliteedile veendu, et toit mida oma lemmikule annad on talle eakohane. Näiteks kustikas vajab kutsikatoitu ja kassipoeg kassipojatoitu.

 

2. Vee- ja söögikausid

Kausid võivad olla lihtsad roostevabast terasest või keraamilised. Need võivad olla värvilised, võid lasta need teha ka personaalselt oma lemmikule jne. Tähtis on, et lemmikul oleks olemas oma söögi- ja jooginõud. Ära unusta, et ka lemmiku kausse peab tihedalt puhastama.

Lemmikul peab alati olema ligipääs värskele ja puhtale joogiveele!

 

3. Kaelarihm ja jalutusrihm

Täpselt nagu kaussidega võid jalutusrihma ja kaelarihma valikul olla loominguline. Need võivad olla vahva mustriga, veekindlad või täisnahast - valik on sinu, võta kasvõi mitu erinevat.

Rihmadel on tihti erinevad funktsioonid ning erinevatele koertele/kassidele sobivad erinevad rihmad. Konsulteeri kasvataja või lemmikloomapoe töötajaga, et leida lemmikule sobivaim rihm (materjal, pikkus, funktsioon jne).

Kasside puhul tuleb meeles pidada, et kergelt avanevad kaelarihmad on paremad, kuna kassi kaelarihm võib kergesti nt. okstesse kinni jääda ning võib tekkida lämbumisoht, kui kaelarihm ei avane. Kassi jalutamiseks on parim lahendus kasutada mugavaid ja kindlaid trakse.

 

4. Mikrokiip ja nimesilt

Juhul kui lemmik kaduma läheb on hädavajalik, et tal oleks olemas mikrokiip ning sellest veel olulisem on, et mikrokiibi andmed oleks korrektselt registreeritud - nii leiab lemmik kiirelt tee tagasi omanikuni. 

Lisaks mikrokiibile võid lasta teha personaliseeritud nimesildi, kuhu on lisatud ka sinu kontaktandmed.

 

5. Mugav ase

Ase on sinu lemmikule turvaline ja mugav koht, kus lõõgastuda ja puhata. Ase peaks olema piisavalt suur, et ta saaks end välja sirutada. Hügieeni tagamise mõttes võiks ase olla ka kergesti puhastatav.

 

6. Maiused ja mänguasjad

Maiused ja mänguasjad aitavad lemmikul uue kohaga harjuda ning pakuvad neile mõnusat tegevust. Mängimine aitab sul oma uue lemmikuga kiiremini sidet luua.

Mänguasju ei pea olema palju, kuid need võiksid olla erinevate funktsioonidega. Näiteks koerale maiusepall, pehme mänguasi, tirimismänguasi ja kong. Ning kassile kraapimispuu, krõbisev hiireke ja kassiõng.

Katkised mänguasjad tuleb alati lemmiku käpaulatusest ära võtta, kuna nad võivad olla ohtlikud.

Maiused sobivad ideaalselt premeerimiseks või treenimiseks. Aga pea meeles, et nendega ei tasu liialdada, kuna need võivad tõsta lemmiku kaalu.

 

7. Hari või kraas

Lemmiku regulaarne karvahooldus aitab eemaldada surnud karvad ja ennetab/vähendab pulstide ja pusade teket. Nii satub vähem karvu ka sinu põrandale, diivanile, kapi peale jne. Kuna harjade ja kraaside valik on suur tasub jällegi konsulteerida kasvataja või lemmikloomapoe töötajaga, et leida sinu lemmikule sobivaim hari.

 

8. Küünetangid ja hambahari

Küünte lõikamist tuleks varakult harjutada, kuna loomadele enamasti ei meeldi kui nende käppasid katsutakse. Küüni peaks lõikama iga 3-4 nädala tagant.

Ka lemmiku hambaid peaks igapäevaselt harjama hambaharjaga, et vältida katu ja põetike teket. Terved hambad on looma hea tervise aluseks.

 

9. Parasiiditõrje / vaktsineerimine

Hooajaliselt tuleks lemmikule manustada kirbu- ja puugitõrjet, et kaitsa neid soovimatute külaliste eest. 

Korra kvartalis tuleb anda ka ussirohtu (loomaarstiga konsulteerides võib anda tihedamini või harvemini).

Lisaks veendu, et lemmikul on olemas kõik eakohased ja kehtivad vaktsiinid, et kaitsta teda enimlevinud haiguste eest.

 

10. Väljaheidete koristamine

Koera kaka koristamiseks varu kakakotte.

Kassile tuleb osta WC. See võib olla vastavalt soovile kas kinnine või lahtine. Lisaks võiks seal sees olla kvaliteetne kassiliiv. Kassi WC'd peaks igapäevaselt koristama, et vähendada aroomide ja jäätmete teket. Lisaks aitab igapäevane puhastamine jälgida su lemmiku tervist, kuna väljaheite välimus või selle puudumine annab märku kassi terviseprobleemidest.

Kutsika või kassipoja võtmisel varu koju ka kindlasti pleki- ja lõhnaeemaldajat.